Sprowadzanie towaru z zagranicy – od czego zacząć?

Czy możesz sprzedać coś, co tak naprawdę nie należy do Ciebie? Tak! To w pełni legalne rozwiązanie nazywane jest dropshippingiem. Ta metoda importu zagranicznych produktów, to dobry pomysł na zarabianie pieniędzy. Przeczytaj, jak zabezpieczyć się, by zarobić oraz czym jest kredyt obrotowy dla firm. Dropshipping, czy to rozwiązanie dla Ciebie?

Kredyt obrotowy dla firm – na czym polega to dofinansowanie?

Czy myśląc o założeniu własnej działalności gospodarczej lub przejęciu już istniejącej, najbardziej boisz się utrzymaniem płynności finansowej? Kredyt obrotowy dla firm to rozwiązanie, które pomaga przetrwać trudny okres w przedsiębiorstwie i pokonać inne problemy.

Jak działa?

Kredyt obrotowy dla firm finansuje bieżąca działalność firmy. Ma formę jednorazowej pożyczki, której kapitał i odsetki spłacasz z każdą ratą. Ten rodzaj finansowanie może również funkcjonować jako odnawialna linia kredytowa w rachunku bieżącym. W tym przypadku środki, które otrzymujesz, możesz przeznaczyć na spłatę bieżących zobowiązań w firmie.

Wysokość pobieranych środków jest ograniczona ustalonym limitem kredytowym. Spłata zobowiązań daje możliwość ponownego skorzystania z debetu. Odsetki są pobierane od kwoty, którą faktycznie pobrał przedsiębiorca, a okres kredytowania jest elastyczny. Może wynosić od 1 roku do 5 lat. Pamiętaj, że kredyt obrotowy dla firm może być proponowany zarówno w walutach obcych, jak i złotówkach. Dlatego to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcesz sprowadzać towary z zagranicy.

Wysokość i koszty kredytu obrotowego dla firm uzależnione są od wykazanej kondycji przedsiębiorstwa oraz rodzaju i wartości zabezpieczeń, jaki firma może zaoferować. Wysokość przyznawanego kredytu, warunki kredytowania i spłata dostosowywane są do:

  • specyfiki działalności przedsiębiorstwa,
  • zapotrzebowania na kapitał obrotowy,
  • czasu, jaki jest Ci potrzebny do zrealizowania przedsięwzięcia finansowego.

Kredyt obrotowy dla firm wydaje się rozwiązaniem dla dużych przedsiębiorstw. Jednak coraz częściej banki proponują to rozwiązanie małym firmom i startupom. Ten rodzaj wsparcia pomoże Ci wejść na rynek i zacząć dobre prosperowanie.

Dropshipping – jak zarabiać na zagranicznym towarze?

Sprzedawanie w sklepie internetowym towarów z drugiego końca świata, których faktycznie nie masz na miejscu, to coraz popularniejsza forma zarabiania w sieci. Sprzedawcą jest producent np. z Chin, Turcji, Indii. Klientem jest bezpośredni odbiorca zakupu w Polsce. Ty jesteś jedynie pośrednikiem w tej transakcji. Dropshipping, bo tak właśnie nazywa się ten rodzaj pośrednictwa, to całkowicie legalna alternatywa dla zwykłego importu. Sprzedawanie towaru w taki sposób, pomaga uniknąć wielu opłat, które pojawiają się podczas tradycyjnego importowania np. nie płacisz za magazynowanie towaru.

Oto kilka kroków, by zacząć zarabiać na dropshippingu:

  1. Robisz badanie rynku – wyszukujesz towar, którego brakuje na rodzimym rynku lub cieszy się dużym zainteresowaniem, a konkurencja jest mała.
  2. Znajdujesz producenta wybranego asortymentu i spisujesz z nim kontrakt. W dokumencie powinny być zawarte informacje o zasadach współpracy, języku współpracy i rozstrzygania sporów, zasadach zwrotów i przesyłki, sposobie i adresie odbiorcy, warunkach rozliczania (np. w jakiej walucie będzie następowało rozliczanie), ryzyku związanym z niepowodzeniem działalności.
  3. Tworzysz sobie warunki do pracy – zakładasz sklep internetowy, tworzysz jego regulamin, wymyślasz jaką marżę nakładasz na towary itp. Sprawdzasz, czy potrzebujesz wsparcia, jakie daje kredyt obrotowy dla firm w konkretnej walucie. Pamiętaj, aby prowadzić sklep internetowy w Polsce, musisz spełnić wymagania podane w Ustawie o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 roku.

Dropshipping sprawia, że nie musisz mieć fizycznie towaru, by go sprzedawać. Zarabiasz na prowizji za pośrednictwo w transakcji. Płacisz tylko podatek dochodowy od swojego zarobku. To bardzo prosta forma działalności. Jednak należy pamiętać, aby wybrać zagranicznego producenta, który proponuje towar wysokiej jakości, bo skoro nie przechodzi on przez Twoje ręce, to nie masz możliwości zweryfikowania jego jakości.

Niska jakość to ryzyko, że będzie dużo zwrotów i niezadowolonych klientów, a to oznacza, że Twoja firma szybko zakończy swoją działalność, bo nie będzie przynosiła zysków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *